6 قدم برای نگهداری از بیماران در منزل

۰۷/۱۲/۱۳۹۴
6 قدم برای نگهداری از بیماران در منزلReviewed by Admin on Feb 26Rating:

6 قدم برای نگهداری از بیماران در منزل

آيا تا به حال برايتان اتفاق افتاده است که در خانه از بيماري پرستاري کنيد؟ آيا تا به حال يکي از عزيزان شما دچار بيماري سختي شده‌است که نياز به استراحت مطلق داشته‌باشد؟ استراحت در خانه آن هم روي تخت‌خواب مخصوص مي‌تواند تجربه سختي باشد که در اين مقاله به چند نکته در اين‌باره اشاره کرده‌ايم. با آگاهي از اين چند نکته ساده مي‌توانيد سلامت را به راحتي به آن افرادي که دچار بيماري شده‌اند، برگردانيد.

قدم اول:
در اولين قدم مواردي را که پزشک به بيمار توصيه کرده ‌است را در نظر بگيريد. فراهم ساختن شرايط مناسب براي استراحت کردن بيمار از ديگر نکاتي است که بايد رعايت شود. يک تخت مناسب و راحت مي‌تواند بر شادي و سلامت بيمار بيفزايد و طول درمان را کوتاه‌تر جلوه دهد، يعني مدت زمان سپري شدن بيماري کوتاه‌تر از آن‌چه که هست نمايان شود. اطمينان حاصل کنيد که مکان خواب بيمار مي‌تواند نيازهايش را به خوبي برآورده سازد.

قدم دوم:
پيش از هر کاري ابتدا بايد ببينيد که وزن‌ بيمار چقدر است. بيشتر تخت‌هاي استاندارد خانگي تا وزن 202 کيلوگرم را تحمل مي‌کنند.اگر وزن بيمار بيشتر است بايد تخت مناسب و هماهنگ با وزن‌ آن را تهيه کنيد.

قدم سوم:
کساني که از صندلي چرخدار استفاده مي‌کنند و يا به هر ترتيبي امکان افتادن از روي تخت را دارند بايد از تختي استفاده کنند که داراي ارتفاع کمي است تا به هنگام بالا و پايين رفتن از تخت‌خواب راحت باشند. کساني که پاهاي خود را از دست داده‌اند و ديگر افرادي که قدرت حرکت کردن کمي دارند بهتر است از تخت‌هاي بيمارستاني استفاده کنند.

قدم چهارم:
تا آنجايي که امکان دارد سعي کنيد از بالش‌هاي طبي استفاده کنيد. بعد از اينکه شرايط بيماري خود را با پزشک در ميان گذاشتيد شايد به اين نتيجه برسيد که احتياج به تخت مخصوص بيماران نداشته ‌باشيد بلکه تنها با استفاده از يک تشک طبي که از نظر پزشک تاييد شده ‌باشد و يا با استفاده از بالش طبي در تخت معمولي به راحتي بتوانيد استراحت کنيد و هيچ احتياجي به تعويض تخت هم نداشته باشيد. بالش‌هاي طبي در سايزهاي مختلف قابل دسترس هستند.

قدم پنجم:
اگر توانايي تکان خوردن از تخت را نداريد بايد تختي تهيه کنيد که فشارش قابل تنظيم باشد تا از بروز زخم بستر جلوگيري شود.

قدم ششم:
آن دسته از تخت‌هايي که براي رفع احتياج تا ارتفاع مناسبي بالا مي‌آيند مي‌توانند خيلي از کارها را راحت‌تر کنند و از بسياري از صدمات ناشي از ارتفاع نامناسب تخت بکاهند.